هرآنچه باید درباره تحصیل در ترکیه بدانید


در سال‌های اخیر تعداد دانشجویانی که ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند افزایش یافته‌است. دانشگاه‌های ترکیه به دلیل کیفیت آموزشی بالا توانسته‌اند استانداردهای جهانی را برآورده کنند و به همین دلیل مدرک دانشگاه‌های ترکیه در بسیاری از کشورهای اروپایی و امریکا دارای ارزش و اعتبار است. شرایط تحصیل در ترکیه به دلیل شهریه نسبتا ارزان مقرون به صرفه است. دلنشگاه‌های ترکیه علاوه بر شهریه ارزان نسبت به کشورهای اروپایی، از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار هستند و همین موضوع باعث جذب دانشجویان خارجی به این کشور شده‌است.

هزینه و شرایط تحصیل در ترکیه

اما بسیاری از افراد نمی‌دانند برای تحصیل در ترکیه 2020 چه شرایطی لازم است و چگونه می‌توان اقدام به دریافت ویزای تحصیل در ترکیه 2020 کرد. ما در این مقاله هرآنچه که لازم است درباره تحصیل در ترکیه بدانید را بررسی می‌کنیم.
آنچه که در این مقاله بررسی خواهیم کرد عبارتند از:

 • تحصیل در ترکیه 2020
 • هزینه و شرایط تحصیل در ترکیه
 • ویزای تحصیل در ترکیه 2020
 • ثبتنام در دانشگاه‌های ترکیه
 • مشاوره تحصیل در ترکیه
 • بورس تحصیلی ترکیه 2020
تحصیل در ترکیه 2020:
دانشگاه‌های ترکیه هرساله اقدام به ثبتنام دانشجویان خارجی می‌کند. برای تحصیل در ترکیه 2020 می‌توانید با بررسی شرایط تحصیل در ترکیه و اقدام نسبت به دریافت ویزای تحصیلی این کشور ،شانس خود را برای تحصیل در ترکیه امتحان کنید. دانشگاه‌های ترکیه هم در بخش دولتی و هم بخش خصوصی پذیرش دانشجو دارند. در این دانشگاه‌ها کلاس‌های درس با دو زبان انگلیسی و ترکی تشکیل می‌شوند. قبل از شروع کلاس‌ها برای دانشجویان خارجی یک دوره آموزش زبان ترکی برگزار می‌شود تا شرایط تحصیل و زندگی در ترکیه برای دانشجویان خارجی راحت‌تر شود. بعد از گذراندن دوره آموزش زبان ترکی دلنشجویان می‌توانند نسبت به ثبت­نام در دانشگاه‌های ترکیه اقدام کنند و سال تحصیلی را آغاز کنند. امکانات دانشگاه‌های ترکیه شامل :

 • برخورداری از استانداردهای آموزشی بالا
 • مدارک معتبر بین المللی
 • هزینه مقرون به صرفه در تحصیل
 • دانشگاه­های مدرن با امکانات برجسته
 • تنوع فرهنگی و محیطی گرم و صمیمی


شرایط تحصیل در ترکیه

هزینه و شرایط تحصیل در ترکیه:
قبل از اقدام برای تحصیل در ترکیه ابتدا لازم است هزینه و شرایط تحصیل در ترکیه را بررسی کنید و با آمادگی کامل نسبت به دریافت ویزای تحصیل در ترکیه 2020 اقدام کنید. دانشگاه‌های ترکیه در سه مقطه دانشجو پذیرش می‌کنند: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا. هزینه‌های تحصیل در ترکیه بسته به نوع دانشگاه و مقطع متفاوت است. شهریه دانشگاه‌های دولتی ترکیه در مقطع کارشناسی با تدریس زبان انگلیسی بین 500 تا 1800 دلار امریکا است. و با زبان ترکی این هزینه بین 300تا 800 دلار در سال است. همچنین شهریه دانشگاه‌های خصوصی در مقطع کارشناسی بین 5000 تا 20000 دلار در سال می‌باشد. دوره کارشناسی در ترکیه 4 سال، کارشناسی ارشد 2سال و دکتری نیز 4سال است. برای ادامه تحصیل در هر مقطع لازم است بعد از دریافت ویزای تحصیلی مدارک علمی خود را به همراه نمره زبان ارائه دهید تا بتوانید نسبت به ثبت­نام در دانشگاه‌های ترکیه اقدام کنید. در ادامه شرایط تحصیل در ترکیه و مدارک لازم برای ورود به دانشگاه‌های ترکیه را بررسی خواهیم کرد.

 


ویزای تحصیلی در ترکیه:
داشتن ویزای تحصیلی یکی از مهمترین شرایط تحصیل در ترکیه است. بعد از داشتن شرایط اولیه برای تحصیل در ترکیه باید نسبت به دریافت ویزای تحصیل در ترکیه 2020 اقدام کنید. قبل از اقدام به دریافت ویزا لازم است از طرف دانشگاه پذیرنده یک نامه پذیرش در دست باشته‌باشید. فرم پذیرش دانشگاه را به سفارت ترکیه در کشور خود برده و نسبت به اخذ ویزای تحصیلی ترکیه اقدام کنید. این ویزای تحصیلی در واقع مجوز ورود شما برای ادامه تحصیل در ترکیه است.
مدارک اولیه جهت اخذ ویزای تحصیل در ترکیه 2020 عبارتند از :

 • کپی از صفحه اول پاسپورت
 • فرم پذیرش از طرف دانشگاه‌های ترکیه
 • فرم تقاضای ویزای تحصیلی ترکیه

 

ثبت¬نام در دانشگاه¬های ترکیه

ثبت نام در دانشگاه‌های ترکیه:
بعد از اخذ ویزای تحصیلی می‌توانید نسبت به ثبت­نام در دانشگاه‌های ترکیه اقدام کنید. برای پذیرش در این دانشگاه‌ها باید مدارک لازم را ارائه کنید تا فرایند ثبت­نام شما تکمیل شود. مدارک لازم برای تحصیل در ترکیه عبارتند از:

 • ارائه شناسنامه و اسکن پاسپورت
 • رزومه و سوابق تحصیلی
 • مدرک دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس و ارائه ریز نمرات معدل سازی شده نمرات مقاطع قبلی
  شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌های ترکیه و کسب نمره قبولی
 • ازائه مدرک زبان انگلیسی و یا شرکت در دوره‌های آموزشی زبان ترکی

 


بورس تحصیل در ترکیه:
داشتن بورس تحصیلی ترکیه 2020 مزایای زیادی دارد. شما با داشتن بورسیه تحصیلی می توانید بصورت رایگان در این کشور تحصیل کنید و از امکانات بورس تحصیلی ترکیه 2020 بهره مند شوید. در صورتی که بتوانید از طریق بورسیه تحصیلی وارد دانشگاه‌های ترکیه شوید از امکاناتی مانند خوابگاه رایگان، شهریه رایگان و بیمه سلامت برخوردار می‌شوید. همچنین هزینه ورود به کشور ترکیه برای شروع تحصیل و خروج از کشور بعد از فارغ التحصیلی برای شما رایگان خواهد بود. اما برای دریافت بورسیه باید شرایط اولیه را دارا باشید تا بتوانید نسبت به ثبت­نام در دانشگاه‌های ترکیه اقدام کنید. شرایط بورس تحصیلی ترکیه 2020 عبارتند از:

 

 • داشتن حداقل معدل 14 در مقطع کارشناسی، حداقل معدل 15 در مقطع کارشناسی ارشد و حداقل معدل 18 در رشته‌های علوم پزشکی
 • ارائه مدارک دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس
 • داشتن مدرک زبان مورد نیاز برای ثبت­نام

مشاوره تحصیل در ترکیه

 

مشاوره تحصیل در ترکیه:


قبل از اقدام به تحصیل در ترکیه 2020 می‌توانید از مشاوره تحصیل در ترکیه  بهره مند شوید تا اطلاعات کامل و جامعی بدست آووید و بتوانید آگاهانه در این راه قدم بردارید. بسیاری از مراکزی که اقدام به اعزام دانشجو به کشورهای خارجی می کنند می‌توانند به شما کمک کنند. با دریافت مشاوره تحصیل در ترکیه می‌توانید شرایط عمومی برای تحصیل در ترکیه را بررسی کنید، با دانشگاه‌های معتبر و بین المللی این کشور آشنا شوید، هزینه‌های تحصیل و هزینه اقامت در این کشور را محاسبه کنید و هر آنچه باید درباره شرایط تحصیل در ترکیه بدانید را بدست بیاورید.


سخن پایانی:

دانشگاه‌های ترکیه به دلیل برخورداری از استانداردهای جهانی و ارائه مدارک بین المللی انتخاب مناسبی برای تحصیل هستند. هزینه و شرایط تحصیل در ترکیه نسبت به سایر کشورها بهتر است. اگر می‌خواهید با هزینه‌ای مقرون به صرفه از امکانات آموزشی بالایی برخوردار شوید قطعا ادامه تحصیل در ترکیه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

fa_IR
اسکرول به بالا Call Now Button