دانشگاه های انگلستان به عنوان پیشرفته ترین دانشگاه ها در جهان شناخته شده اند. سیستم آموزشی عالی، تضمین کیفیت یادگیری دانشجویان و زمان کوتاهی که برای دریافت مدارک نیاز است کمک کرده تا بسیاری از دانشجویان مطرح و دانش آموزان خواستار تحصیل در انگلستان باشند. اما باید در نظر گرفت که شرایط تحصیل در انگلستان برای تمام افراد جامعه هموار نمی باشد، چرا که هزینه بالای تحصیل و شرایط دریافت ویزا و پذیرش در دانشگاه برای برخی افراد سخت تلقی می شود. اکنون می خواهیم به بررسی شرایط تحصیل در انگلستان بپردازیم.

هزینه و شرایط تحصیل در انگلستان

یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان شرایط تحصیل در انگلستان و هزینه آن است، از این رو دانشجویان اغلب به دنبال اخذ بورسیه تحصیل در انگلستان هستند تا بتوانند شرایط تحصیل در انگلستان را هموارتر سازند. بورسیه تحصیل در انگلستان بدین معناست که هزینه تحصیل فرد کاملا رایگان است. از شرایط دریافت بورسیه می‌توان به معدل بالا، مدرک زبان و مقالات بین المللی معتبر اشاره کرد. زندگی دانشجویی در انگلستان نیز شرایط تحصیل در انگلستان را سخت می سازد اما جالب است بدانید مسیر کوتاه فاصله ایران و انگلستان به دانشجویان و خانواده‌هایشان کمک می‌کند تا بتوانند با هزینه کمتر و خیال راحت رفت و آمد داشته باشند.

 

شرایط تحصیل در انگلستان

 

ویزای تحصیل در انگلستان 2020  

یکی دیگر از شرایط تحصیل در انگلستان تهیه ویزای تحصیل در انگلستان به حساب می آید. بطور کلی افراد می‌توانند به علت کار، تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری و تولد مهاجرت کنند. ویزا تحت دو عنوان ویزای  Tier 4 childبرای  افراد زیر هجده سال و ویزایGeneral  Tier 4 برای افراد بالای هجده سال مناسب است. برای دریافت ویزای تحصیل در انگلستان  شما باید نشان دهید که توانایی پرداخت هزینه ها برای زندگی و تحصیل در انگلستان را دارید. بدین منظور از شما خواسته می‌شود که هزینه ای مشخص برای ماه اول زندگی و تحصیل در انگلستان در حساب بانکی خود داشته باشید که پرینت آن برای گرفتن ویزا نیاز است. ویزای تحصیل در انگلستان برای مقاطع مختلف متفاوت است برای مثال برای مقطع کارشناسی میانگین سه تا چهار ساله است.

هزینه و شرایط تحصیل در انگلستان -ویزای تحصیل در  انگلستان  ۲۰۲۰

 

ثبت نام در دانشگاه های انگلستان

برای ثبت نام در دانشگاه و تحصیل در انگلستان ابتدا باید آشنایی کافی با دانشگاه های انگلستان داشته باشید. درمورد دانشگاه آکسفورد که یکی از معروف ترین دانشگاه های انگلستان به شمار می آید جالب است بدانید یک سوم از دانشجویان این دانشگاه بین المللی می باشند. دانشگاه  منچستر که اکثر افراد با نام آن آشنایی دارند و یکی از پر جمعیت ترین دانشگاه های انگلستان به شمار می آید. دانشگاه کینگستون که از دانشگاه های معروف و پیشرفته انگلستان است. دانشگاه کالج در لندن، دانشگاه بریستول و دانشگاه کمبریج از معروف ترین دانشگاه های تحصیل در انگلستان هستند. بعد از انتخاب دانشگاه باید ابتدا در نظر بگیرید که هزینه تحصیل در انگلستان را دارید سپس آماده آزمون آیلتس شوید. نمره مورد نیاز برای پذیرش در این آزمون حداقل شش می باشد. برای ثبت نام و تحصیل در انگلستان باید مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به دانشگاه پرداخت نمایید‌.

 

ثبت نام در دانشگاه های  انگلستان  -مشاوره تحصیل در  انگلستان

 

مشاوره تحصیل در انگلستان ۲۰۲۰

برای دانشجویان سراسر دنیا که علاقه به تحصیل در انگلستان دارند تیم مشاورانی وجود دارد که دانشجویان می توانند با آنها گفتگو کرده و از شرایط تحصیل در انگلستان آگاهی کافی را کسب کنند. این تیم های مشاوره به شما کمک می‌کنند تا در طول فرایند پذیرش تحصیل در انگلستان دغدغه ای نداشته باشید و شرایط تحصیل در انگلستان را برای شما هموار تر می سازند. این تیم شما را از ابتدای کار یعنی انتخاب فضا و دانشگاه مناسب تا دریافت پذیرش یاری می‌کنند. از جمله وظایف این تیم آشنا کردن شنا با دانشگاه های انگلستان و انواع بورسیه و کمک و یاری شما برای رسیدن به بورسیه و دانشگاه دلخواه شما است.

تحصیل در انگلستان ۲۰۲۰

تحصیل در انگلستان بستگی به مقطعی دارد که میخواهید تحصیل کنید. تحصیل در انگلستان به چهار پایه اصلی تقسیم می شود. پایه اول پنج تا هفت سال، پایه دوم  هفت تا یازده سال، پایه سوم یازده تا چهارده سال و پایه چهارم چهارده تا شانزده سال است. پایه اول و دوم در مدارس ابتدایی انجام میشود و در ادامه پایه سوم و چهارم به مدارس متوسطه وارد شده سپس مدرک گواهینامه پایان دوره تحصیلی GCSE دریافت میکنند. و به دل خواه برای تکمیل دوره آموزشی خود اقدام به دریافت گواهینامه GNVQ ،BTEC وA می‌کنند. تحصیل در انگلستان سریع تر از دیگر کشور ها انجام میشود. و همچنین تحصیل در انگلستان برای دریافت لیسانس به مدت ۳ سال طول می کشد در جایی که تحصیل برای مقطع لیسانس در دیگر کشور ها ۴ سال طول می‌کشد.

بورس تحصیلی انگلستان ۲۰۲۰

بورسیه های مالی کمک های مالی است که برای دانشجویان طی تحصیل در انگلستان فراهم شده است. سازمان های مختلف دلایل مختلفی برای اعطای بورسیه به دانشجویان دارند. به علت هزینه های بالا تحصیل در انگلستان اکثر دانشجویانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند خواستار بورسیه تحصیل در انگلستان هستند. بورسیه بدان معناست که افراد در مقابل خدماتی که ارائه میکنند هزینه ای دریافت م‌یکنند اما فاند یا کمک هزینه تحصیل بدان معناست که هزینه ای طی تحصیل به شما پرداخت می‌شود که به شما در پرداخت هزینه ها کمک شود. برخی دانشگاه ها برای تشویق دانشجویان برای آنها بورسیه ای در نظر می‌گیرند که این در صورت دریافت نمره کامل به انها داده می‌شود. البته بورسیه بسته به مکان زندگی شما، وضع مالی و اینکه پدر و مادرتان چه کاری انجام می‌دهند نیز به شما تعلق میگیرد که برای آگاهی از آن می‌توانید با مشاوران تحصیل در انگلستان گفتگو کنید.

از دیگر مزایای تحصیل در انگلستان علاوه بر پیشرفته بودن به آینده شغلی مناسب میتوان اشاره نمود. این کشور آینده شغلی هنرجویان و دانشجویان خود را تضمین می‌کند و برای هر دانشجو شغلی در نظر گرفته می شود.

جالب است بدانید در این کشور هر دانشجو حدود بیست ساعت در هفته زمان برای کار کردن دارد و می‌تواند شغل خود را انتخاب و در تامین مخارج خود برای زندگی و تحصیل در آن کشور تلاش کند. زندگی و تحصیل در انگلستان چندان هم سخت نیست.

 

fa_IR
اسکرول به بالا Call Now Button