تحصیل در کانادا، رویای شیرین نخبگان

تحصیل در کانادا آرزوی بسیاری از دانشجوها در کشورهای مختلف است. این کشور 21 دانشگاه از 500 دانشگاه‌های برتر جهان را در خود جای داده است.  ورود به هر یک از این دانشگاه‌ها طبیعتا تابع شرایط خاصی است. شما نیز که این مقاله را می‌خوانید احتمالا تمایل دارید  شرایط تحصیل در کانادا را بدانید. از شما دعوت می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما باشید.

مهم‌ترین شرایط تحصیل در کانادا

 داشتن گذرنامه، مدرک زبان انگلیسی، اثبات تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در کانادا، از جمله شرایط تحصیل در کانادا است. زبان‌های انگلیسی و فرانسه هر دو مورد پذیرش دانشگاه‌های کانادا می‌باشند.  داشتن دانش زبانی بالا، از مهم‌ترین شرایط تحصیل در کانادا است. آیلتس و تافل برای زبان انگلیسی دو مدرک معتبر محسوب می‌شوند. درمورد زبان فرانسه هم می‌توانید یکی از مدارک DALF- DELF – TCF را ارائه دهید. هر چند که رایج‌ترین مدرک زبان فرانسه برای ارائه به دانشگاه‌های کانادا مدرک TEF  است.  برای تحصیل در کانادا، باید نمره آیلتس بالای 6.5 برای مقطع کارشناسی و نمره بالای 6 یا 6.5 برای مقطع کارشناسی ارشد و نمره آیلتس بالای 7 برای مقطع دکترا داشته باشید. نمره تافل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا نیز بسته به دانشگاه، بین 79 تا 90 متغیر است.

چگونه در دانشگاه‌های کانادا ثبت‌نام کنیم؟

 معمولا ثبت‌نام در دانشگاه‌های کانادا به صورت آنلاین انجام می‌شود. برای ثبت‌نام در دانشگاه‎‌های کانادا، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • در سایت دانشگاه مورد نظر خود فرم درخواست را ارسال کنید. توصیه می‌کنیم برای ثبت‌نام در دانشگاه‎‌های کانادا، حداقل سه گزینه را برای ارسال درخواست در نظر داشته باشید.
  • مدارک مورد نیاز را به زبان انگلیسی آپلود کنید.
  • منتظر تاییدیه از دانشگاه بمانید. پس از انجام مراحل فوق، دانشگاه پاسخ درخواست را برای شما ارسال خواهد کرد. در صورتی که دانشگاه با درخواست شما موافقت کرده باشد، برای مراحل بعدی اقدام کنید. معمولا پس از ثبت‌نام در دانشگاه‌های کانادا، امکان بررسی وضعیت درخواست، به صورت آنلاین وجود دارد.

    شرایط تحصیل در کانادا

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا 2020

برای اخذ ویزای تحصیلی در کانادا 2020، داشتن گذرنامه، از مهم‌‎‌ترین شرایط لازم است. در مواردی هم ممکن است نیاز به ارائه سو پیشینه باشد. در صورت احراز هرگونه پیشینه کیفری، درخواست شما برای ادامه تحصیل در کانادا رد خواهد شد. برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا 2020 به صورت آنلاین ابتدا باید وارد سایت شده و با کلیک کردن روی menu  در قسمت immigration and citizenship وارد شده و با سپس در قسمت   sign in or create an account to apply online برای خود اکانت بسازید. پس از طی کلیه مراحل ساخت اکانت، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا2020 را آپلود کنید.

شرایط اخذ بورس تحصیلی کانادا 2020

در کشور ما دانشجوها بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مایل به در اخذ بورسیه تحصیلی کانادا هستند. چرا که در مقطع کارشناسی به راحتی بورسیه اعطا نمی‌شود و نیازمند داشتن سوابق علمی بسیار قوی است. فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های برتر، داشتن معدل بالا، مدرک زبان و رزومه تحصیلی مهم‌ترین شرایط اخذ بورس تحصیلی کانادا در سال 2020 است. به علاوه بورس تحصیلی کانادا در سال 2020 مانند گذشته به شرکت در فعالیت‌های خاص پژوهشی، فعالیت‌های ورزشی، شرکت داوطلبانه در فعالیت‌های بشردوستانه، کار در شوراهای دانشجویی، مقالات علمی ثبت شده در نشریه‌‌های بین‌المللی تعلق می‌گیرد.

تحصیل در کانادا

 

 

 

تحصیل در کانادا 2020

تحصیل در کانادا در سال 2020 در مقطع کارشناسی نیازمند معدل بالا(حداقل 14) است. در صورتی که از دانش زبانی مطلوبی برخوردار نباشید، ابتدا باید در دوره‌های زبان دانشگاه شرکت کنید. ادامه تحصیل در کانادا  در سال2020، در مقطع کارشناسی ارشد نیز نیازمند حداقل معدل 13 در مقطع کارشناسی است.

 حداقل هزینه‌های زندگی برای تحصیل درکانادا  در سال 2020 ، شامل دو بخش خوراک و مسکن است. هزینه اجاره مسکن بین 250 تا 900 دلار متغیر است. هزینه خوراک نیز در سال 2020 حدود 300 دلار کاناداست.

دولت کانادا اخیرا اعلام کرده است که در سال 2020 مجوز کار برای فارغ‌التحصیلان خارجی را افزایش خواهد داد.

مشاوره تحصیل درکانادا 2020

اگر قصد دارید تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهید، قطعا به مشاوره نیاز خواهید داشت. برای دریافت مشاوره تحصیل در کانادا در سال 2020 می‌توانید به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی اقدام کنید. بسیاری از سایت‌ها و مراکز مشاوره، خدمات مشاوره تحصیل در کانادا در سال 2020 را به شما ارائه خواهند داد. هر چند که با جستجو در اینترنت می‌توانید اطلاعات زیادی در این‌باره کسب کنید، اما این وجود، نیاز به مشاوره حضوری یا تلفنی، برای رفع ابهام‌ها لازم است. مشاوره تحصیل در کانادا برای سال 2020 ، شما را از آخرین تغییرات شرایط تحصیل در کانادا آگاه خواهد کرد.

روش تحصیل در کانادا

 

 

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در کانادا بیش از حد انتظار شماست. اما وقتی با هزینه تحصیل در سایر کشورها مانند انگلیس، امریکا و استرالیا مقایسه می‌کنیم، متوجه کمتر بودن متوسط هزینه‌های تحصیلی در این کشور می‌شویم.

        با براساس گزارش مرکز آمار کانادا، هزینه متوسط تحصیل برای دانشجوهای بین المللی در شاخه علوم انسانی  در سال 2020، حدود30هزار دلار کانادا در سال است. هزینه تحصیل  در کانادا برای رشته‌های مهندسی و پزشکی از این مقدار بیشتر است. در اینجا به  هزینه تحصیل در کانادا برای برخی رشته‌های پرطرفدار در اشاره می‌کنیم:

مقطع کارشناسی:

 

رشته تحصیلی

متوسط هزینه سالانه در سال 2020

مدیریت بازرگانی

550 تا 56000 دلار کانادا

 

علوم کامپیوتر و آی تی

 

1535 تا 55000 دلار کانادا

مهندسی

 

1350 تا 55000 دلار کانادا

علوم اجتماعی

 

1025 تا 56000 دلار کانادا

علوم پایه

 

1780 تا 56000 دلار کانادا

مقطع کارشناسی ارشد :

 

رشته تحصیلی

متوسط هزینه سالانه در سال 2020

مدیریت بازرگانی

2150 تا 52700 دلار کانادا

علوم کامپیوتر و آی‌تی

2150 تا 52500 دلار کانادا

مهندسی

2150 تا 52500 دلار کانادا

پزشکی

2150 تا 58300 دلار کانادا

علوم پایه

5150 تا 37000 دلار کانادا

تحصیل در ترکیه 2020

هزینه‌های فوق، متوسط هزینه تحصیل در کانادا هستند و با توجه به رشته و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. در صورتی که بخواهید در دانشگاه‌هایی تحصیل کنید که به لحاظ هزینه مقرون به صرفه باشد، دانشگاه‌هایی مانند مموریال، رویال رودز، رجینا، ساسکاچوان، آتاباسکا گزینه‌های مناسبی هستند. بالا بودن هزینه‌ها لزوما به معنای بالاتر بودن سطح آموزشی نیست. بنابراین شما باید با توجه به توان مالی خود، رشته و دانشگاه خود را انتخاب کنید. البته ناگفته نماند که اگر چه دانشگاه‌های نامبرده هزینه‌های کمتری را برای شما خواهند داشت، ولی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌هایی مانند دندانپزشکی، حقوق و ام بی ای، باید هزینه‌ای بالغ بر 30 هزار دلار کانادا را صرف کنید.

 سخن آخر

دانشگاه‌های کانادا از استانداردهای آموزشی بالایی برخوردار هستند و همین امر باعث شده است که مدرک اخذه شده از آن‌ها اعتبار زیادی در کشورهای جهان داشته باشد. ما در این مقاله سعی کردیم راهنمایی‌های لازم، برای آشنایی با شرایط تحصیل در کانادا را به شما تقدیم کنیم. امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

 

 

 

fa_IR
اسکرول به بالا Call Now Button